ZVUKAŘINA

DETAILNÍ NABÍDKU ZVUKOVÉHO STUDIA a zvukařských prací či HLASOVÉHO PORADENSTVÍ nebo producentské výuky zpěvu a mluveného slova najdete na mých profesních stránkách www.nahravani.eu.

Zvuku jsem se věnoval už na střední škole (SPŠ sdělovací techniky)., kde jsem vystudoval obor Obrazová a zvuková technika. Své zvukařské sebevzdělávání jsem prozatím zakončil v roce 2009 v britském Oxfordu, kde jsem absolvoval Audio Engineering Diploma programme na SAE (School of Audio Engineering). I když ono to učení se vlastně nikdy nekončí (naštěstí) – v létě 2019 jsem úspěšně dokončil své vzdělání v oboru Music & Audio Production and Education (v magisterském programu zmíněného SAE Institute, garantovaného Middlesex University London). Můj diplomový projekt se zabýval zejména vokální produkcí a také výukou hlasových technikbyl ohodnocen zařazením do kategorie High Distinction (obdoba českého „s vyznamenáním“) a já jsem obdržel titul M.A., konkrétně Master of Arts in Professional Practice – Music and Audio Production and Education).

Pracoval jsem a pracuji nejen jako hudební zvukař (studio i koncertní zvučení, včetně velkých festivalů), ale také v dabingu (zejm. Studio Virtual) a v postprodukci. Se zmíněným studiem jsme letos (2019) za dabing filmu Coco obdrželi celkem tři nominace na Cenu Františka Filipovského za dabing. Za sebou mám mimo jiné také pracovní zkušenost v rádiu Svobodná Evropa jako zvukař živého vysílání.

Mám malé projektové nahrávací studio s magickým názvem Zvuková chýše. K natáčení i mixu je k dispozici řada profesionálního HW i SW. Nejraději zde. Probíhá zde také výuka hlasových technik (řeči i zpěvu). Mou oblíbenou činností je vedení (coaching) zpěváků při natáčení.

V oboru zvuku se také věnuji lektorské činnosti – vyučuji předmět Zvuk a multimédia v novém žádaném oboru Multimédia v ekonomické praxi na Vysoké škole ekonomické.

Neve_GenesysUnited_Islands_of_PragueFestival_Bazant_Pohoda